Koncert „Lato z ptakami odchodzi” jest zwieńczeniem Wakacyjnego Festiwalu Piosenki „U Harnasia 2016”, odbywającego się w Kościelisku.
W jego ramach odbywały się pięciodniowe warsztaty wokalne i konsultacje taneczne dla młodych wykonawczyń piosenki. Były one prowadzone przez profesjonalnych trenerów śpiewu rozrywkowego i tańca nowoczesnego, Magdę Ptaszyńską – wokalistkę i nauczycielkę śpiewu rozrywkowego w Autorskiej
Szkole Jazzu i Śpiewu Rozrywkowego im. Krzysztofa Komedy w Warszawie, Mariolę Moder -  Kułakowską – tancerkę Opery Nova w Bydgoszczy i instruktor tańca nowoczesnego w bydgoskiej Szkole Tańca „Bohema”.
Śpiewające dziewczyny są laureatkami ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki dziecięcej
i młodzieżowej. Na co dzień mieszkają one w różnych miejscach naszego kraju, w Chojnicach
(Pomorskie), Szczytnie (Warmińsko – Mazurskie), Kielcach i Sędziszowie (Świętokrzyskie), Bydgoszczy i Solcu Kujawskim  (Kujawsko – Pomorskie), Porąbka (Śląskie).
Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży „EDA Art” z siedzibą w Bydgoszczy, organizatorem koncertu wraz z Fundacja jest Gminny ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.

Zapraszamy Państwa serdecznie w sobotę 27 sierpnia 2016 r. o godz.19.00 na scenę plenerową w Kościelisku na Chotarzu.

W razie niepogody koncert odbedzie się w Domu Ludowym w Kościelisku.