Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku

Centrum Informacji Turystycznej

Centrum Informacji Turystyczne1

Sala Konferencyjna

Centrum Tradycji i Turystyki

34-511 Kościelisko,

ul. Nędzy-Kubińca 136

tel. 660 554 107

email: centrumturystyki@gminakoscielisko.pl

Nowe Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku już jest dostępne dla mieszkańców i turystów. W grudniu 2015r. został oddany do użytkowania obiekt Centrum Tradycji i turystyki w Kościelisku przy ulicy Nędzy Kubińca 136. Budynek został wybudowany w ramach projektu „Centra tradycji i turystyki” realizowany we współpracy z partnerskim Miastem Tvrdosin z dofinansowaniem ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka na lata 2007-2013. 

PRZEZNACZENIE CENTRUM Centrum Tradycji i Turystyki to budynek wielofunkcyjny.

Główną rolą budynku jest prowadzenie punktu informacji turystycznej.

Ponadto w budynku znajdą się takie atrakcje jak małpi gaj dla dzieci czy sala fitness z siłownią dla dorosłych, gdzie odbywają się zajęcia ruchowe.

W Centrum znajdują się również dwie sale konferencyjne:

- Sala konferencyjno-wystawiennicza na 120 osób dostępna będzie dla wszystkich. Do dyspozycji jest rzutnik, projektor, odpowiednie nagłośnienie oraz oświetlenie przystosowane do wystaw.

- Mniejsza sala na 16 osób, odpowiednia jest na kameralne spotkania oraz zebrania stowarzyszeń.

Tuż obok parkingu wyznaczone jest specjalne miejsce na prowadzenie kiermaszów.

To także miejsce dla rzemieślników, twórców ludowych oraz innych osób wytwarzających regionalne produkty, aby na wolnym powietrzu mogli pokazać dzieciom, przyjezdnym i wszystkim zainteresowanym jak powstaje rzeźba, obraz, portret. 

W budynku Centrum Tradycji i Turystki jest miejsce dla każdego, kto ma talent lub pomysł na wykorzystanie obiektu. To również miejsce dla tych, którzy chcą skorzystać z urządzeń siłowni, bądź ze zorganizowanych zajęć ruchowych.

W ciągu tygodnia Fabryka Talentów prowadzi liczne zajęcia dla dzieci, łączące w sobie edukację, rekreację ruchową oraz zabawę.

W soboty funkcjonuje świetlica, dla chętnych istnieje możliwość organizacji urodzin.

Pracownicy Centrum Informacji Turystycznej opracowują materiały do kompleksowej oferty turystycznej Gminy Kościelisko opartej na pakiecie korzyści dla turysty i usługodawcy.

Do współpracy zaproszeni są wszystkich, którzy mają pomysł na to, jak wzbogacić ofertę turystyczną Gminy Kościelisko, wszystkie podmioty zajmujące się obsługą ruchu turystycznego w Gminie Kościelisko m.in. pensjonaty, kwatery prywatne, restauracje, przewoźników, przewodników, wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, podmioty zajmujące się organizacją czasu wolnego dla dzieci i dorosłych i inne podmioty zajmujące się obsługą turystów. Każdy podmiot znajdzie miejsce na naszej stronie internetowej dla turystów oraz w materiałach promocyjnych wydawanych przez Gminę Kościelisko.

Centrum pomoże zrealizować każdy, nawet najtrudniejszy projekt turystyczny.

Wszystkich zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt na adres mailowy centrumturystyki@gminakoscielisko.pl