Wystawa

Wystawa Jolanty Flach "Barwny Świat Festiwalu"

Staszica 11 A Zakopane
Termin:
2019-08-03 - 2019-09-30
Godzina:

Wystawa Jolanty Flach "Barwny Świat Festiwalu", Kawiarnia Kmicic, Zakopane

Jolanta Flach - urodziła się w Gliwicach. Studiowała ochronę środowiska na Politechnice Śląskiej. W 1989 roku zaczęła pracować w Muzeum - Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej. Po pięciu latach, w 1994 roku, przeniosła się do Zakopanego i tutaj, jako fotoreporterka oraz dziennikarka, związała się z „Tygodnikiem Podhalańskim”. Jest autorką wielu tekstów o szeroko pojętym życiu kulturalnym w Zakopanem – tym obecnym i tym w przeszłości.
Utrwalanie ulotnych chwil i zjawisk na fotografii towarzyszy jej od czasów szkolnych. Interesuje się górami, ich pejzażem, przyrodą, architekturą, portretami ludzi gór, folklorem, sztuką – zwłaszcza związanymi z Podhalem oraz terenem południowo-wschodniej Polski, czyli Łemkowszczyzną i Bieszczadami. Penetruje różne regiony Bałkanów i Karpat, ze szczególnym uwzględnieniem Rumunii. Dokumentuje architekturę i sztukę cerkiewną. Od kilkunastu lat zajmuje się ikonopisaniem.