Wystawa

2019-06-22 - 2019-09-15
Godzina:
Dzień:
wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela

Wystawy: Wspólne drogi malarskie, Harenda - Muzeum Jana Kasprowicza, Zakopane

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza i Fundacja Muzeum Wojciecha Weissa serdecznie zapraszają do pracowni Władysława Jarockiego, będącej częścią ekspozycji Muzeum Jana Kasprowicza, na wernisaż nowej wystawy rozpoczynającą okres wakacji - „Wspólne drogi malarskie”.

Wystawa jest czwartą z cyklu „Pokolenia” prezentacją dzieł i pamiątek Jarockiego, połączonych dialogiem z twórczością malarzy, którzy ukończyli kilkadziesiąt lat później, tą samą co on, krakowską Akademię Sztuk Pięknych. Tym razem opowiemy o malarskich, pełnych letniego słońca, plenerach we Włoszech, w Wenecji i Toskanii, w Istambule, w Chorwacji, w Grecji, we Francji. Zobaczymy, iż poszukiwania pięknego kolorytu Południa, ostrego słońca, głębokich światłocieni, były ciągle niezaspokajanym celem wędrówek artystów, tych z okresu Młodej Polski i tych nam współczesnych. Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do tytułu pamiętnika Wł. Jarockiego „Moje drogi malarskie”.
Kuratorką wystawy i cyklu „Pokolenia” jest Zofia Weiss, artyści uczestniczący w wystawie współpracują z Zofia Weiss Gallery w Krakowie.

Wystawa realizowana jest w ramach projektu „Harenda – zakopiański salon artystyczny. W kręgu literatury, malarstwa, muzyki i tradycji regionalnej” realizowanego przy finansowym wsparciu Gminy Miasto Zakopane.

termin: od 22.06. do 15 września 2019
Muzeum Jana Kasprowicza, Harenda 12a