Bieg Przedni

 

9.11.2019| start godz. 10:00

Witów-Ski| trasa 15 km

 


Program:

Biuro zawodów (Witów-Ski)
czynne od godziny 8:00

Start zawodów (Witów-Ski)
godz. 10:00

Dekoracja zwycięzców
godz. 12:30

Jan Krzeptowski-Sabała
godz. 13:00
Leave No Trace - jak zminimalizować nasz wpływ na przyrodę podczas górskich aktywności.

Adam Brzoza
godz. 14:30
Jak zrobić dobre zdjęcie kiedy biegasz?

"No Trace Tatra", reż. Bartek Solik
godzina 15:00
Pokaz filmu
_____________________

Zapisy i więcej informacji:
www.facebook.com/biegprzedni
www.spotkania.zakopane.pl/bieg-przedni-2019
_____________________

9 listopada odbędzie się druga edycja Biegu Przedniego. Jak na nazwę przystało wszystko będzie wyśmienite, kapitalne i nadzwyczajne. Znacie takie hasła jak "Plogging" czy "Leave No Trace"? Jeżeli nie, to Bieg Przedni będzie świetną okazją do ich poznania!

15 km trasa - widokowa, o ciekawym profilu, to doskonała okazja na sprawdzenie formy w okresie jesienny. Start i meta zlokalizowane będą w Witowie przy dolnej stacji wyciągu narciarskiego Witów-Ski. Tam też zlokalizowana będzie baza zawodów i to tam odbędą się wszystkie imprezy towarzyszące - spotkania, prelekcje i pokazy. Naszym celem jest szczyt Magury Witowskiej, z której rozpościera się piękny widok na Tatry Zachodnie z Kominiarskim Wierchem na czele. Zresztą ten motyw będzie towarzyszył nam parokrotnie. Stąd nazwa - Bieg Przedni. Charakterystyczny kształt Kominiarskiego Wierchu, szczytu niedostępnego dla turystów od końca 1988, jest miejscem gniazdowania jednego z najbardziej majestatycznych ptaków - orła przedniego właśnie. Piękny symbol Tatr, siły i wolności jest też inspiracją dla naszej imprezy.

Nie zapominamy o edukacja - zależy nam, aby impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki przywołując historię orła przedniego...