Dzianisz, Kościelisko, Witów - zima naturalnie!

 

23.03. sobota - wycieczka skitourowa - Kopa  Upłaziańska | spotkanie: godzina 8:00 przy wlocie do Doliny Kościeliskiej

Zapisy w Centrum Informacji i Turystycznej i pod numer telefonu: 660 554 107 lub mailowo ( do godziny 20:00) centrumturystyki@gminakoscielisko.pl.

Trasa: Dolina Kościeliska Zahradziska – Polana Upłaz – Piec – Kopa Upłaziańska

Długość 10 km

Czas: 3 godz.

Trudność: trasa dla średnio zaawansowanych

Wprawdzie wiosna zbliża się wielkimi krokami, ale ciągle zima nie powiedziała ostatniego słowa. Najbliższe tygodnie są też okresem wyczekiwanym przez wszystkich skitourowców. To właśnie wiosną wycieczki skitourowe są najprzyjemniejsze. Tatry Zachodnie to obszar, który dla turystyki skitourowej jest idealny. Ciągle można skorzystać z infrastruktury narciarskiej (Polana Biały-Potok, Witów-Ski), czy przygotowanych, niezwykle malowniczych, tras narciarskich na Chotarzu, przy których działa świetnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu dla amatorów biegówek. Fani backcountry mogą przemierzać zbocza Butorowego Wierchu lub wędrować w okolicach Ostrysza w Dzianiszu, czy Magury Witowskiej w Witowie. Gmina Kościelisko to wspaniałe miejsce do uprawiania sportów zimowych – narciarstwa, i biegowego i zjazdowego, backcountry i skitourów właśnie - te ostatnie nie tylko zimą.

Wiosna to czas narodzin czegoś nowego, zmiany. I my na wiosnę mamy dla Was nową propozycję – Skitourowe Kościelisko. Przede wszystkim chcemy pokazać Wam piękno drzemiące w naszych miejscowościach, nieprawdopodobne możliwości, które oferują i wspaniały sposób na odpoczynek. Od marca ruszamy z tematycznymi wycieczkami w każdy weekend, które prowadzić będą przewodnicy tatrzańscy. Opowiemy Wam o skitourach, o tym co zrobić aby bezpiecznie poruszać się w górach zimą, jak radzą sobie zwierzęta zimą i na czym polega bycie świadomym turystą.

Wycieczki są ogólnodostępne i darmowe dla wszystkich

zainteresowanych! Są to trasy  przede wszystkim dla amatorów skitouringu. Wstęp wolny. Zapisy w Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku mailowo: (centrumturystyki@gminakoscielisko.pl) lub telefonicznie 660554107.  Więcej informacji w naszym Centrum - zapraszamy

PLAN WYCIECZEK 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Projekt "Skitourowe Kościelisko - edukacja i promocja w zakresie turystyki skitourowej w Gminie Kościelisko" realizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Gminy Kościelisko współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER. PROW 2014-2020.