Gaz i światłowód w Gminie Kościelisko

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców o to, na jakim etapie znajdują się inwestycje sieci gazowniczej i światłowodowej w Gminie Kościelisko, informujemy, że:

11 czerwca na posiedzeniu Komisji Ekonomiki Rady Gminy Kościelisko odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazowniczej na temat planu rozwoju sieci gazowej na terenie Gminy, po dokonanej przez spółkę analizie złożonych ankiet.

Pod koniec czerwca odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w Kościelisku, na którym przedstawiony zostanie plan inwestycyjny budowy sieci gazowej dla tego sołectwa. Dla miejscowości Dzianisz i Witów potrzebna jest natomiast pogłębiona analiza opłacalności inwestycji. Wyniki analizy poznamy za około 3 miesiące i wtedy przewidywane jest zorganizowanie spotkań w tym zakresie w tych sołectwach.

 

Natomiast 12 czerwca wójt odbył spotkanie z przedstawicielami firm realizujących rządowe zadanie Polski Cyfrowej dotyczące doprowadzenia światłowodu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Zgodnie z deklaracją firmy światłowód w naszych wszystkich szkołach powinien się pojawić najpóźniej za 3 m-ce. Każde z sołectw zostało podzielone na obszary, na podstawie adresów ujętych w POPC do przyłączenia. W każdym z nich trwa już weryfikacja wykonawcza trasy, po której już w najbliższych tygodniach ruszą prace. Do końca roku pierwsze obszary, a więc domy/adresy ujęte w POPC będą miały światłowód.

Uwaga! Osoby, które są na liście adresów POPC mogą odwiedzić przedstawiciele Orange, celem zebrania deklaracji chęci przyłączenia się.

Adresy nie ujęte w rządowym programie POPC mają być przyłączane po realizacji programu głównego.

Więcej informacji o programie znajdziecie na www.cppc.gov.pl.