Kościelisko dołączyło do ruchu "Więcej niż energia"

Gmina Kościelisko dołączyła do ruchu społecznego na rzecz zielonej energii.

"Więcej niż energia" to największa w Polsce platforma poparcia energetyki obywatelskiej. Ruch zrzesza blisko 150 różnego rodzaju podmiotów. Są wśród nich samorządy, instytucje naukowe, organizacje pozarządowe i branżowe oraz ruchy miejskie.

Ich wspólnym celem jest rozwijanie małych instalacji odnawialnych źródeł energii oraz stworzenie systemowego wsparcia dla poprawy efektywności energetycznej, np. poprzez termomodernizację domów jednorodzinnych.

Cele ruchu są zbieżne z celami Gminy Kościelisko, która zamierza stawiać na czyste, odnawialne źródła energii.

Ruch rozpoczął swoją działalność w czerwcu ubiegłego roku. Wśród członków są m.in. miasta Kraków, Nowy Targ oraz Wadowice.

- Cieszymy się, że do dołączyła do nas kolejna gmina z Podhala. Pokazuje to, że sprawy ekologiczne są coraz poważniej traktowane przez samorządowców - podkreśla Marek Józefiak z Polskiej Zielonej Sieci, która jest jedną z organizacji założycielskich ruchu.

We wrześniu ubiegłego roku ruch Więcej niż energia zorganizował w Zakopanem konferencję dla pracowników samorządów na temat sposobów finansowania walki z zanieczyszczeniem powietrza. W tym miesiącu, w dniach 28-29 września "Więcej niż energia" organizuje w Warszawie I Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej.

 Więcej na temat ruchu WIĘCEJ NIŻ ENERGIA na stronie: http://wiecejnizenergia.pl/