MA Festiwal - wystawa kolaży Barrakuz i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem


12-30.06.2018 | 9:00-16:00
Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku, ul. Nędzy-Kubińca 136

MA Festiwal to wydarzenie tworzone przez uczniów ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Głównym celem MA Festiwalu jest danie możliwości młodym artystom (głównie uczniom i absolwentom „Kenara”) prezentacji swoich prac w zakopiańskich galeriach sztuki. Wernisaże i finisaże wystaw oraz spotkania z autorami odbywać się będą w dniach 7-11 czerwca 2018r. Jednym z wydarzeń jest wystawa prac, które powstały podczas warsztatów prowadzonych przez Barrakuz w LaMano 30.03.2018 roku. Miesięczny pobyt artystki w Kościelisku, fascynacja Tatrami, zaowocował tematem wspólnie przestudiowanym z młodymi twórcami: "kolor w górach". Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z efektem tego spotkania.

Barrakuz - pod takim pseudonimem kryje się artystka Beata Śliwińska. Rocznik 1988. Z wykształcenia architekt krajobrazu i grafik, z zamiłowania i zawodu projektantka, ilustratorka, set designerka. Mieszka i tworzy w Warszawie. Jest fanką kolażu i na tej technice opiera swój styl pracy. Techniki, z których najczęściej korzysta to kolaż digitalowy, ale bazuje także na analogach i tworzeniu odręcznych obrazków.

Prace Barrakuz są kwintesencją kobiecości, z całą jej eterycznością i delikatnością, przeplecionymi sporą dawką siły, determinacji, a przede wszystkim niedopowiedzeniami. Kolaż, który jest domeną w pracach autorki, sprawia, że klasyczne zdjęcia kobiet zmieniają się w konceptualne prace, zyskujące zupełnie nowe jakość i formę. Warstwy, pocięcia, trójwymiarowość elementów - wszystko to otwiera przed odbiorcami nieograniczone pole do interpretacji i nadawania własnych znaczeń.

W portfolio Barrakuz znajdują się postprodukcje graficzne sesji edytorialowych i modowych dla najlepszych magazynów w Polsce, okładek płyt muzycznych i książek, ilustracji, a także oprawy graficzne wydarzeń kulturalnych, koncertów oraz identyfikacji wizualnych. Jej pracę docenił i wydrukował włoski Vogue, a plakaty były prezentowane podczas LA Artistic Book Fair w Los Angeles.

Wydarzenie na Face Book'u: http://bit.ly/2kS3O7x

Zapraszamy!
____________