Narodowe Czytanie - "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego

02.09.2017
godzina: 15:00
Scena plenerowa | Kościelisko

Zapraszamy do Kościeliska na wspólne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach cyklu Narodowe Czytanie.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP już od 2012 roku. W poprzedniej edycji Gmina Kościelisko przyłączyła się do programu organizując czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Już wtedy akcja miała szczególną oprawę i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy.

W tym roku będziemy świadkami wydarzenia szczególnego – Gminna Biblioteka Publiczna, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej i Gmina Kościelisko przygotowują wyjątkową wersję dzieła Wyspiańskiego: „Wesele w Kościelisku”. Czytanie dramatu połączone będzie z przedstawieniem obrzędów góralskiego wesela z elementami regionalnego śpiewu i tańca. Będzie kolejną okazją do zaprezentowania atrakcyjnego folkloru Gminy Kościelisko.
Jednocześnie zadbamy o utrzymanie najważniejszej wartości cyklu – w wydarzeniu weźmie udział cała społeczność Naszej Gminy – radni, urzędnicy, działacze organizacji pozarządowych, młodzież szkolna, duchowni i inni mieszkańcy, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji.
Zapraszamy serdecznie 2 września, od godz. 15.00 do Kościeliska na scenę plenerową na Chotarzu.