Otwarcie sezonu zimowego w Gminie Kościelisko - 15-17.12.2017

 

Zawody w narciarstwie biegowym - V edycja Pucharu Kościeliska, Henry David's Gun - koncert w ramach cyklu Kościelisko Music Trail Festival, otwarcie Stacji Narciarskiej Witów-Ski, wyciągu narciarskiego Polana Biały Potok, wystawa i kiermasz bożonarodzeniowy w Domu Ludowym i wiele innych atrakcji

 

Sport, muzyka, dobra zabawa!

 

 

Kościelisko jest miejscem, w którym nie można się nudzić! Każda pora roku, każdy czas jest idealny, aby wybrać Kościelisko, odpocząć i cieszyć bliskością Tatr. Zimą widoki bywają szczególnie wspaniałe, a klimat miejsca wyjątkowo sprzyja aktywnym formą spędzania wolnego czasu. Postanowiliśmy symbolicznie przywitać nadchodzącą Królową Śniegu i zorganizować z tej okazji weekend pełen atrakcji. Między 15 a 17 grudnia zapraszamy wszystkich do udziału w serii imprez, dzięki którym poznacie Państwo wspaniałe zimowe oblicze Kościeliska.

 

Tych, których pasjonuje narciarstwo biegowe zapraszamy na V Puchar Kościelska - imprezę kultową. Zawody zaliczane są do Pucharu Amatorów PZN w Biegach Narciarskich. Dla wszystkich zawodników, oprócz doskonałej zabawy, perfekcyjnej trasy, przewidziane są atrakcyjne nagrody i liczne niespodzianki.

 

Kościelisko to kolebka narciarstwa biegowego i biathlonu, stąd pochodzi blisko 40 olimpijczyków. Dlatego też trasy biegowe, jedne z najpiękniejszych pod względem widokowym w Polsce, są czymś naturalnym i oczywistym. Dostępne od 2013 dla wszystkich zainteresowanych stanowią prawdziwą atrakcję, zarówno dla amatorów jak i zawodowców, na stałe wpisały się w zimowy pejzaż Kościeliska.

 

Na piątkowy wieczór zaplanowaliśmy dla Państwa, w magicznej przestrzeni Domu Ludowego, koncert zespołu Henry David's Gun. Henry Davids Gun to trio, które tworzą: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Muzycy znani są doskonale z takich formacji jak Letter From Silence, Frozen Lakes czy Nocny SuperSam. Henry David’s Gun to zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk czy folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kościelisko Music Trail Festival i będzie nieśmiałą zapowiedzią II edycji Festiwalu zaplanowanej na 2018 rok.

 

Dla fanów białego szaleństwa również mamy doskonałą informację. W sobotni poranek o godz. 9:00 oficjalnie rozpoczęty zostanie kolejny sezon zimowy na Stacji Narciarskiej Witów-Ski - obiekt doskonale już znany narciarzom i snowbordzistom. Witów-Ski to bardzo dobre miejsce, aby oddać się zimowemu szaleństwu w pięknej scenerii Tatr Zachodnich. Czteroosobowa kolej linowa, wyciąg narciarski dla maluchów i osób początkujących, szkoła narciarstwa i snowboardu, wypożyczalnia nart, restauracja i piękne widoki - czy można chcieć więcej?

 

Stoki Witów-Ski są odpowiednie zarówno dla początkujących amatorów, jak i dla wytrawnych narciarzy oraz snowbordzistów. Wszystkie trasy są odpowiednio naśnieżone, oświetlone oraz nagłośnione. Bezpieczeństwo zapewniają ratownicy TOPR-U.

 

W sobotę również zapraszamy do odwiedzenia ośrodka narciarskiego Polana Biały Potok. Cztery wyciągi orczykowe, łagodny stok o niewielkim przewyższeniu, to znakomite warunki do nauki jazdy na nartach i idealne miejsce dla najmodłszych. Dzięki specyfice części tras można również jeździć na sankach, pontonach, a także skorzystać z wypożyczalni skuterów śnieżnych.

 

W Domu Ludowym będzie czekał na Państwa Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wyjątkowe miejsce zobowiązuje do specjalnego podejścia, dlatego też przy współpracy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku i Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej będziecie mieli Państwo możliwość “posmakować” Kościelska. Będą świąteczne ozdoby, prace ludowych artystów, pyszne ciasta i przede wszystkim wspaniała atmosfera. Wizyta w Domu Ludowym będzie też okazją do odwiedzenia wystawy fotografii: 40 lat twórczości Zespołu Polaniorze - prawdziwej kulturalnej dumy Gminy Kościelisko. Zapraszamy!

 

Otwarcie sezonu zimowego w Gminie Kościelisko - program:

 

15.12.2017

Henry David's Gun | Kościelisko Music Trail Festival

Kościelisko | Dom Ludowy | godz. 19:00 Wstęp wolny!

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Wystawa fotografii: 40 lat twórczości Zespołu Polaniorze

Kościelisko | Dom Ludowy | godz. 18:00 - 21:00

 

Szczegóły:

http://bit.ly/2B12QMS

 

16.12.2017

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Wystawa fotografii: 40 lat twórczości Zespołu Polaniorze

 

Kościelisko | Dom Ludowy | godz. 12:00 - 16:00

 

17.12.2017

Puchar Kościeliska w Biegach Narciarskich

Kościelisko I północny stok Butorowego Wierchu - Polana Zokówka | godz. 11:30 (start zawodów) | Zmiana miejsca i godziny !

 

Rejestracja:

http://bit.ly/2zhrdsD

 

Regulamin:

http://bit.ly/2iuk8dI

 

Szczegóły:

http://bit.ly/2zP0XFd

 

21.12.2017 - zmiana terminu!


Otwarcie stacji narciarskiej Witów-Ski 

Witów | godz. 09:00

 

http://bit.ly/2mGV0ox

23.12.2017 - zmiana terminu!
 

Otwarcie wyciągu narciarskiego Polana Biały Potok

Witów | godz. 09:00

 

http://bit.ly/2Apu2YG