PERŁY MAŁOPOLSKI 2016

Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany od 2013 roku w województwie małopolskim.

Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej na wysokim poziomie z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski. Oferta skierowana jest do biegaczy oraz osób uprawiających Nordic Walking. Różnorodność dystansów na których przeprowadzane są zawody sprawia, iż w rywalizacji sportowej może uczestniczyć każdy.

Biegi odbywają się na trasach 21 km, 10 km, 5 km oraz na krótkich dystansach dla dzieci.

Organizatorem zawodów jest krakowskie Biuro Promocji Regionów Sp. z o.o.

Zawody odbywają się w powiązaniu z małopolskimi Parkami Narodowymi – na ich terenie lub w bezpośrednim sąsiedztwie. Dzięki temu uczestnicy mają okazję poznać dziedzictwo przyrodnicze całego regionu. Województwo małopolskie jest wyjątkowe w skali całego kraju – na jego terenie znajduje się w całości aż pięć Parków Narodowych.

Od początku impreza jest przygotowywana jako cykl pięciu odrębnych zawodów sportowo-rekreacyjnych realizowanych w ramach jednego projektu w następujących Parkach Narodowych:

1. Ojcowski PN, 2. Pieniński PN, 3. Gorczański PN, 4. Babiogórski PN, 5. Tatrzański PN.

W ramach całego cyklu prowadzone są klasyfikacje generalne, pozwalające na rywalizację między zawodnikami, nie tylko na jednych zawodach, ale także przez cały sezon Pereł Małopolski.

Wszyscy uczestnicy otrzymują także pamiątkowe, dwustronne i starannie wykonane medale, których awers nawiązuje do konkretnych zawodów, a rewers jest częścią kompozycji na którą składają się medale ze wszystkich etapów Pereł Małopolski w danym sezonie.

PROGRAM ZAWODÓW W KOŚCIELISKU 18 WRZEŚNIA