Wójt Gminy Kościelisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Związek Podhalan w Kościelisku wraz ze współorganizatorami serdecznie zapraszają na XII Polaniarski Osod - ŚWIĘTO KARPAT
Impreza w Kościelisku corocznie przepełniona jest akcentami pasterskimi. W tym roku Polaniarski Osod jest jedną z imprez w cyklu Święto Karpat .W części zatytułowanej Nuty ze sałasa muzycy prezentują typowe instrumenty pasterskie: dudy, piscołki, wygrywając przy tym tradycyjne nuty podhalańskie, a w tym roku także te z Beskidu Śląskiego. Widowisko przedstawiające powrót owiec z tatrzańskich hal przedstawią członkowie zespołu "Polaniorze" z Kościeliska.
Impreza odbywa się na stadionie biathlonowym, dlatego w jej programie występują również konkurencje sportowe. Są to zawody strzeleckie, w których wystartuje biathlonowa sztafeta rodzinna.
Podczas wydarzenia na scenie prezentują się zespoły regionalne i grupy śpiewacze. Nie zabraknie degustacji mleka owczego i serów takich jak bundz czy oscypek, twórcy ludowi zaprezentują swoją twórczość, a na najmłodszych czeka strefa animacji "Święto Karpat-Karpaty Łączą"
Polaniarski Osod zwieńczy koncert zespołu „Trebunie-Tutki”


W roku 2016, po raz piętnasty na stadionie biathlonowym w Kirach, spotykamy się w ramach Tatrzańskich Wici.