W niedzielę 24 czerwca na Cmentarzu Parafialnym w Kościelisku z wielkim żalem pożegnaliśmy naszą koleżankę, długoletnią pracownicę Urzędu Gminy Kościelisko.

Barbara Stopka 1956-2018

Urodziła się 62 lata temu w Jaksicach w województwie kieleckim. W 1971 roku rozpoczęła naukę w Technikum Budowlanym w Zakopanem. Zamieszkała u swojej ciotki.

Jeszcze przed maturą poznała swojego przyszłego męża Józefa Stopkę. Urodziła dwoje dzieci. Zamieszkali w Kościelisku na Groniku.

Swoje życie zawodowe związała z samorządem. W 1985 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Gminy Tatrzańskiej w Zakopanem. Po podziale Gminy Tatrzańskiej przeniosła się do Urzędu Gminy Kościelisko. Pracowała tu w Referacie Geodezji i Budownictwa.

Jednym z wielu wyzwań jakich podjęła się wraz z koleżankami z referatu śp. Barbara była inwentaryzacja budynków na terenie gminy niezbędna do opracowania studium zagospodarowania przestrzennego Gminy Kościelisko. Po uchwaleniu przez Radę Gminy studium (było jednym z pierwszych uchwalonych w Polsce) Referat Geodezji i Budownictwa przystąpił do przygotowania zmiany planów zagospodarowania przestrzennego.

Kolejne lata Barbary Stopki w samorządzie to żmudna i niezmiernie odpowiedzialna praca przy postępowaniach podziałowych, rozgraniczeniowych i ustalaniu granic. Rozbieżności między zapisami w mapach a granicami w terenie wymagały specjalnego negocjacyjnego podejścia i Barbara świetnie podołała temu zadaniu.

W 2017 roku Barbara Stopka przeszła na zasłużoną emeryturę. W uznaniu za wzorowe i sumienne wykonywanie pracy zawodowej Prezydent Rzeczypospolitej polskiej odznaczył Barbarę stopkę złotym medalem.

W naszej pamięci Basia zostanie jako cudowna koleżanka, ale przede wszystkim jako osoba o wielkiej wrażliwości na krzywdę innych, która zawsze jako pierwsza wyciągała do innych pomocną dłoń.

W imieniu pracowników Urzędu Gminy Kościelisko

Bohdan Pitoń

Wójt Gminy Kościelisko