Gmina Kościelisko SAMORZĄDOWYM LIDEREM EDUKACJI 2016

Z przyjemnością informujemy, że w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacyjnego dla Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Gmina Kościelisko zdobyła tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”.

Nasza Gmina została wyróżniona certyfikatem m.in. za "inicjatywy władz Gminy Kościelisko w aspekcie permanentnego kształcenia kulturowego i wychowania dzieci i młodzieży w poczuciu silnej identyfikacji z bogatą twórczością Podhala i jej najwybitniejszych reprezentantów – ludowych artystów, muzyków, twórców itp.” Ponadto uznano, że „gminna oświata jest kierowana nowocześnie, z wizją przełomu, z wykorzystaniem szerokiego instrumentarium menedżerskiego, zgodnie z najnowszymi paradygmatami teorii zarządzania publicznego.”

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” odebrał Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 października w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Zgodnie z regulaminem programu Gmina Kościelisko będzie mogła się posługiwać tym tytułem przez rok.