Spetakl muzyczny dla dzieci w Kościelisku

W poniedziałek 24 kwietnia o godz. 10.00 w Domu Ludowym w Kościelisku będzie miał miejsce szczególny spektakl.

W ramach projektu  „Ostrożnie! Muzyka poważna ” odbędzie się spektakl muzyczny „Księżniczka Muzalinda i hrabia Saksofoniusz”.

Dzieci będą mogły zobaczyć spektakl dzięki współpracy Gminy z Stowarzyszeniem im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem.

Cykl baśni muzycznych „Księżniczka Muzalinda” to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy.

Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, krasnale, gnomy, skrzaty, o których istnieniu nic nie wie. Wszystkim bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo, która w sposób naturalny uaktywnia dzieci i pobudza ich wyobraźnie.

Dzieci podczas poszczególnych baśni, poznają różne instrumenty muzyczne, ich budowę, brzmienie, pochodzenie, a pod koniec każdego spotkania uczą się prostej piosenki o danym instrumencie, który trafił do królestwa Księżniczki Muzalindy. Hrabia Saksofoniusz prosi księżniczkę Muzalindę o pomoc. Ma ona pogodzić jego siedmiu skłóconych i zwaśnionych synów podczas uroczystego przyjęcia w jego pałacu. Hrabia wierzy, że gdy kobieta zasiądzie z nimi przy jednym stole ustaną wszelkie zwady i waśnie. Muzalinda nie zdąży przekroczyć pałacowych progów a już pozna dwóch skrajnie różnych braci.

Pierwszy: szalony, odlotowy i hałaśliwy SAKSOFON TENOROWY – kochający muzykę jazzową i rozrywkową, drugi: elegancki, pedantyczny i wymuskany SAKSOFON SOPRANOWY – kochający muzykę klasyczną i dostojną.

Księżniczka będzie miała nie lada zadanie, jak pogodzić tak różne charaktery z pewnością jednak znajdzie jakiś sposób aby spełnić prośbę hrabiego i sprawi, aby bracia żyli w zgodzie, wszak muzyka łagodzi obyczaje.

Występują:

Księżniczka Muzalinda i inne postaci:

Ewa Szawłowska

Fortepian: Monika Polaczek – Przestrzelska

Saksofon sopranowy, saksofon tenorowy: Szymon Nidzworski

Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska

W spektaklu wykorzystane będą utwory:

1.F.D.Marchetti – Valse Fascination

2.A.Dworzak –Humoreska

3. M.Polaczek-Przestrzelska – Rock-and –roll

4. G.Rossini – Uwertura “Cyrulik sewilski”

5. H.Mancini – The Pink Panther Theme

6. “When The Saints Go Marching...” – mel.pop.

7.F.J.Gossec- Gawot

8. M.Ravel – Bolero

9. G.Gershwin – I got Rhythm

 

Ewa Szawłowska

Absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTviT w Łodzi , Średniej Szkoły Muzycznej oraz szkoły baletowej, tancerka w zespołach tańca nowoczesnego i ludowego min. w musicalu „Metro” ,występy w Teatrze Dramatycznym, Teatrze Narodowym , Minscoff Theatre na Broadwayu, teatrze Rampa, Teatrze Muzycznym w Gdyni. Bajkopisarka , autorka i reżyser wielu przedstawień dla dzieci.

Monika Polaczek-Przestrzelska

Absolwentka studiów pianistycznych w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina , kameralistka, pedagog, aranżer, kierownik muzyczny wielu projektów muzycznych dla dzieci.

Szymon Nidzworski

Saksofonista, który z powodzeniem wykonuje muzykę klasyczną, jazzową oraz rozrywkową. Jest członkiem grupy "Morpheus Saxophone Ensamble" oraz współtwórcą formacji jazzowej "Magnolia Acoustic Quartet", która ma na swoim koncie liczne sukcesy koncertowe, konkursowe oraz dwa albumy.

 

Daty i miejsca koncertów :

KOŚCIELISKO 24 kwiecień 2017 godz.10.00 Dom Ludowy , Chotarz 453             BUKOWINA TATRZAŃSKA ,24 kwiecień 2017 godz.13.00 Dom Ludowy, ul.Kościuszki 87                                                                                                          BIAŁY DUNAJEC,25 kwiecień 2017 godz.9.00 Aula Szkoły nr 1 ul.JP II 184a           NIEDŹWIEDŹ, 25 kwiecień 2017 godz. 13.30 Gminne Centrum Kultury , Niedźwiedź 233