POWIETRZE WSPÓLNA WARTOŚĆ - SAM SPRAWDŹ JEGO JAKOŚĆ W NASZEJ GMINIE

Informujemy Państwa, że od dnia 15 listopada działają na terenie każdej ze szkół w Gminie Kościelisko czujniki powietrza firmy Airly.

Czujniki sprawdzają w czasie rzeczywistym jakość powietrza w najbliższym otoczeniu szkoły. Chcemy w ten sposób uzyskać dokładne i rzetelne dane na temat ewentualnego zanieczyszczenia powietrza, i szybko reagować na zagrożenie dla zdrowia dzieci spowodowane smogiem. Chcemy także uzyskać dane, które pozwolą nam skutecznie walczyć z zanieczyszczeniem powietrza.

Wybraliśmy na lokalizację szkoły, ponieważ to właśnie o zdrowie najmłodszych chcieliśmy zadbać w pierwszej kolejności. Od tej chwili w każdym momencie również Państwo możecie samodzielnie sprawdzić, czym oddychają dzieci i dorośli mieszkańcy naszej Gminy.

Dane z czujników dostępne będą na stronach:

oraz na darmowej aplikacji Airly, którą można pobrać na telefon (z Google Play lub App Store).

Ponadto na tablicy umieszczonej w szkole dyrektor szkoły lub osoba wyznaczona przez niego trzy razy dziennie wywieszać będzie graficzną informację na temat jakości powietrza, którą wykazał czujnik.

Czyste powietrze to nasza wspólna wartość, bo to podstawa zdrowia! Zadbajmy o nie wszyscy!