Sukces sportu młodzieżowego w Naszej Gminie

W corocznym zestawieniu wyników sportu młodzieżowego w skali całego kraju sporządzanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, czyli w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, Gmina Kościelisko i kluby działające na jej terenie odnotowały wyjątkowy sukces.

W punktacji łacznej gmin na wszystkie 887 sklasyfikowanych gmin Kościelisko zajęło 39 miejsce! Dla porównania Zakopane zajęło 34 miejsce, a przed Kościeliskiem znalazły się tylko głównie duże gminy miejskie.

Ponadto Gmina Kościelisko zajęła I miejsce wśród gmin do 20 tys. mieszkańców!

Świetnie poradziły sobie także nasze kluby:

BKS WP Kościelisko zajęło II miejsce w klasyfikacji klubów z gmin do 20 tys. mieszkańców i II miejsce wśród klubów z powiatów do 80 tys. mieszkańców.

Natomiast UKS Regle zajęło VIII miejsce w klasyfikacji klubów z gmin do 20 tys. mieszkańców.

Gratulujemy zawodnikom i działaczom naszych klubów i dzięujemy za tak wspaniałe reprezentowanie Naszej Gminy!