Sukces szkoły z Dzianisza

W dniu 25.10.2017 r. w siedzibie Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbył się finał konkursu organizowanego przez Marszałka Województwa Małopolskiego „My Małopolska – Co ty wiesz o regionie?”.

Po przebrnięciu przez eliminacje do finału wojewódzkiego zakwalifikowała się drużyna ze szkoły w Dzianiszu w składzie : Natalia Gałusza – kl. II G, Andrzej Bak – kl. III G, Wojciech Niźnik – kl. III G.

Do konkursu, uczniów przygotowywała Pani Agnieszka Topolska, a opiekunem podczas finału był dyrektor szkoły Józef Kunc.

W finale nasi uczniowie zajęli II miejsce.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się szerokim wachlarzem wiedzy o regionie z różnych dziedzin, np. geografii, historii, znajomości zabytków, znanych postaci, organizacji sejmiku wojewódzkiego, itp.

Za zajęte miejsce uczniowie i opiekun otrzymali cenne nagrody w postaci tabletów.