Umowa Gminy Kościelisko z Geotermią Podhalańską podpisana

Historyczne porozumienie w sprawie geotermii w Kościelisku.

27 kwietnia 2017 roku w siedzibie Geotermii Podhalańskiej w Zakopanem Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Skarbnik Gminy Stanisława Czubernat podpisali umowę z Prezesem Zarządu Geotermii Wojciechem Ignacokiem i Wiceprezesem Zarządu Pawłem Kupczakiem w sprawie przyszłej inwestycji spółki na terenie Gminy Kościelisko.

W porozumieniu Gmina Koscielisko zobowiązuje się do opracowania w terminie do 30 czerwca 2019 r. projektu magistrali ciepłowniczej , a Geotermia Podhalańska do rozpoczęcie realizacji inwestycji w terminie 1 miesięcy od dnia otrzymania od Gminy decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji oraz do poniesienia kosztów inwestycji w przypadku otrzymania dofinansowania na jej przeprowadzenie.