VI etap Tour de Pologne jednak Zakopane-Kościelisko

Nastąpiła zmiana trasy tegorocznego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Organizatorzy, czyli LangTeam zaproponowali Gminie Kościelisko, żeby to właśnie w Kościelisku, na ul. Nędzy-Kubińca przed kościołem parafialnym, miała miejsce meta VI górskiego etapu Tour w dniu 8 sierpnia. Warto zaznaczyć, że zgodnie z ofertą nie ma się to wiązać z żadnymi dodatkowymi kosztami dla Gminy poza organizacyjnymi.

Po zanalizowaniu możliwości organizacyjnych i finansowych, rozmowach z gminnym OSP, policją, radnymi gminnymi, wieloma instytucjami, które musiałyby się zaangażować w pomoc przy przeprowadzeniu tego przedsięwzięcia Wójt Gminy postanowił przyjąć propozycję pana Czesława Langa, uważając, że to bardzo dobra okazja do promocji Kościeliska jako miejscowości, a także całej naszej gminy.

Tym samym VI etap Tour de Pologne będzie nosił oficjalną nazwę

                                    Zakopane – Kościelisko!

Przypominamy, że na Butorowym Wierchu, podobnie jak w latach ubiegłych zorganizowana będzie także ważna górska premia wyścigu.

Oczywiście organizacja etapu będzie się wiązała ze znacznymi utrudnieniami w ruchu tego dnia w pewnej części Kościeliska. Z góry przepraszamy za nie mieszkańców i gości, liczymy na Państwa zrozumienie i wyrozumiałość.

Wkrótce poinformujemy Państwa w szczegółach o ograniczeniach planowanych na ten dzień.

Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wyrazili wsparcie i gotowość pomocy przy organizacji wyścigu. Bez Państwa pomocy przeprowadzenie tak dużej imprezy przez Gminę Kościelisko, nie byłoby możliwe.