VI Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Stadion Biathlonowy Kościelisko | godz. 12:00 - 17:00

Zapraszamy do Kościeliska na VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking.

Maszeruj, strzelaj, baw się! Biathlonowy  Nordic Walking to popularne „chodzenie z kijkami” wzbogacone elementem strzelania, rozgrywanym tak jak w biathlonie. Przygotowaniem, ładowaniem karabinu i instruktażem zajmują się sędziowie biathloniści, zatem sprzętu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu.
W zawodach mogą wziąć udział zarówno amatorzy nordic walking jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tą dyscypliną.
W dniu imprezy będzie można wziąć udział w rozgrzewce, wypożyczyć profesjonalne kije i odbyć serię próbną na strzelnicy.

Uczestnicy zawodów będą zmagać się w 6 kategoriach wiekowych.
Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5km (najmłodsza grupa 1km). Po każdym okrążeniu zawodnicy podążają na strzelnice i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50m do tarczy o średnicy 11cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo musi pokonać rundę karną 100m.

W tym roku zaczynamy nietypowo, bo to przecież rok szczególny!
Cała Polska, w tym także GMINA Kościelisko i my, świętuje 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, podczas VI BNW zaprosimy Was do dodatkowego, specjalnego konkursu związanego z rocznicą. Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach i konkursie. Zapraszamy do rejestracji online.

Bieżące informacje na: Kościelisko dla biegaczy

Regulamin

Rejestracja