„Malowany Świat – obrazy na szkle”- warsztaty z Agnieszką Górkiewicz

15.03. | godzina 14:00
Filia GOKR Kościelisko - Witów 239

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, w ramach cyklu imprez: "Wielkanocne zwyki", zaprasza na warsztaty malowania na szkle : „Malowany Świat – obrazy na szkle”, które odbędą się w dniu 15.03. o godzinie 14:00 w filii ośrodka w Witowie.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Górkiewicz.

Agnieszka Górkiewicz zajmuje się malowaniem na szkle od 20 lat. Zainspirowało ją malarstwo Eweliny Pęksowej, a jej nauczycielem był Zdzisław Walczak. Z czasem samodzielnie wypracowała swój styl. Maluje na szkle sposobem tradycyjnym – kontury czarnym tuszem i pędzelkiem. Wykorzystuje farby akrylowe i olejne. W jej pracach pojawiają się wizerunki świętych, Madonny, anioły, sceny rodzajowe inspirowane góralską tradycją i góralskim krajobrazem. Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury, należy do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Warsztaty zostaną zrealizowane w ramach stypendium z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uwaga! Liczba uczestników jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, których można dokonywać pod nr tel.: 18 207 00 51