Adama Brzoza - fotografie #hokuskrokus

Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku
poniedziałek - piątek | 8:00 - 16:00

www.hokuskroksu.pl

Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć została wykonana właśnie tam. Ale Adam Brzoza jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata (Indie, Nepal, Skandynawia, cała Europa).

Fotografie Adama Brzozy przyciągają, fascynują, zapraszają w inne światy... Fotografią zajmuje się profesjonalnie od 16 lat. Dąży to tego aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały swoistą atmosferą. Ale zawsze pragnie aby te emocje były pozytywne. Najczęściej szuka innego-niż standardowy-klimatu do przedstawienia na zdjęciach: pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej a czasem bajkowej, ale często sięgam po piękno codzienności-wypowiada się autor. Ostatnio pasjonują go ginące zawody (baca, kowal,)-pragnie zatrzymać wyjątkowość tych ludzi, prac, zajęć chociażby na zdjęciach. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile.

Współpracuje na stałe z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, jest fotografem National Geographic Polska, publikuje zdjęcia w prasie lokalnej oraz magazynach krajowych i zagranicznych, jego fotografie zdobią także przewodniki oraz książki i inne wydawnictwa.

www.adam-brzoza.com