VI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

Zakopiański oddział Związku Kynologicznego w Polsce już po raz szósty organizuje Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych, która w tym roku odbędzie się w dniach: 28-29 lipca na stadionie biathlonowym w Kościelisku-Kirach. Jest to wydarzenie nietuzinkowe w kulturalno-sportowo-regionalnym krajobrazie imprez organizowanych w okresie wakacyjnym na terenie Podhala. Międzynarodowy charakter wystawy nadaje jej wysoką rangę, podkreślaną przez kynologów oraz właścicieli czworonogów, nobilituje oddział i podnosi prestiż regionu. Jest wyrazem podziwu dla różnorodności ras i maści czworonogów, okazją do pogłębiania wiedzy kynologicznej i uprawiania sportów kynologicznych, które sprawiają radość zarówno psom, jak i właścicielom. Wreszcie - w niebanalny sposób wpisuje się w promocję naszego regionu i kultury - wystawa w regionalnej oprawie promuje góralską muzykę, stroje, gwarę, a także rodzimą rasę owczarka podhalańskiego.

Na wystawę corocznie zgłaszanych jest ok. 200 ras psów, co przekłada się na ok. 1500 psów z całego świata. Są to zarówno rasy popularne, takie jak owczarki, dogi, jamniki, labradory, gończe czy pudle, ale też rzadko spotykane na co dzień a nawet egzotyczne: basenji, pies faraona, nagi pies peruwiański, łajki, komondory, chow chow czy chiny japońskie.

Wystawa trwa dwa dni, codziennie o godz. 10.00 zaczyna się sędziowanie, kiedy to w wyodrębnionych specjalnie ringach można podziwiać konkurencje piesków ocenianych przez wybitnych sędziów kynologicznych z kraju i z zagranicy.

Zapraszamy serdecznie właścicieli i miłośników piesków, a także wszystkich, którzy w niekonwencjonalny sposób chcą spędzić ostatni weekend lipca - atrakcji i wrażeń na pewno nie zabraknie!

Więcej informacji http://zkwp-zakopane.pl/?sub=ga

Zapraszamy!