XXX Memoriał Jana Strzeleckiego w Narciarstwie Wysokogórskim

10.03.2018 | godzina
Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej

Areną XXX edycji memoriału Jana Strzeleckiego będą Tatry Zachodnie: rejon Doliny Chochołowskiej. Bez zmian pozostaje to,  że startujemy w parach, oddzielnie będzie prowadzona punktacja podbiegu i zjazdu, a przede wszystkim postaramy się utrzymać wyróżnik Memoriału czyli klimat, który łączy sportową rywalizację, luz oraz radość z działalności górskiej.
To wszystko  sprzyja legendarnej integracji środowiska podczas i po zawodach.

Trasa zawodów:
Start/Meta: Schronisko w Dolinie Chochołowskiej.

Etap I – podbieg – Polana Chochołowska – Grześ – Rakoń – Wołowiec ( szlak żółty, a od Grzesia niebieski).

Etap II  – zjazd z Wołowca na Rakoń wzdłuż niebieskiego szlaku i dalej zjazd terenowy do górnych partii Doliny Wyżniej Chochołowskiej wzdłuż szlaku narciarskiego.

Etap III – zjazd do Doliny Chochołowskiej zielonym szlakiem i dalej podbieg czerwonym szlakiem przez  Dol. Jarząbczą na Trzydniowiański Wierch.

Etap IV – zjazd Trzydniowiańskiego Wierchu wzdłuż szlaku turystycznego  z powrotem do Dol. Jarząbczej i dalej szlakiem czerwonym powrót do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

W przypadku niekorzystnych warunków pogodowo-śniegowych zakładamy częściową lub całkowitą rezygnację z etapu IV  lub rozegranie etapu IV na odcinku: górna partia Dol. Wyżniej Chochołowskiej – Rakoń – Wołowiec (wzdłuż szlaków zielony i niebieski).

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych ( np. silnego wiatru na grani) zakładamy zmianę przebiegu etapu I na trasę: Polana Chochołowska – Dolina Wyżnia Chochołowska wzdłuż zielonego szlaku turystycznego lub narciarskiego na Rakoń.
Trasa dla Kadetów 16-18 lat
Trasa zawodów bez fakultatywy, czyli po zjechaniu z Wyżniej Chochołowskiej meta w Schronie.

Regulamin zawodów

Więcej dowiecie się na stronie: Memoriał Strzeleckiego

Organizatorzy: Klub Wysokogórski Kraków