11 maja ŚMIECIOBRANIE - zbieramy śmieci na Podhalu


Idziemy o krok dalej, posprzątamy Podhale

Pod takim hasłem we wtorek 11 maja Tatrzański Park Narodowy zaprosi na kolejną odsłonę akcji „Śmieci to temat podniosły”.

Tym razem wyjdziemy poza Tatry i wspólnie z mieszkańcami gmin sąsiadujących z Parkiem posprzątamy Podhale. Gminy Zakopane, Kościelisko, Poronin i Biały Dunajec włączyły się w pomoc i zapewnią punkty odbioru zebranych śmieci.

Akcja rozpocznie się 11 maja o godzinie 10, a zakończy o 15. Wszystkie śmieci zebrane w terenie, na polanach, w lesie, na drogach będzie można przynieść do kilkunastu wyznaczonych przez gminy punktów odbioru.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu stan najbliższego otoczenia. Tatry nie mogą być samotną wyspą. Żeby je skutecznie chronić, potrzebne jest otoczenie społeczne. Za to miejsce jesteśmy odpowiedzialni wszyscy: pracownicy TPN, turyści, mieszkańcy Podhala – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Do sprzątania obiecują się także przyłączyć urzędnicy, parkowcy, członkowie rozmaitych organizacji społecznych. Akcja odbywa się w ramach światowych obchodów 50. rocznicy powołania Międzynarodowego Programu UNESCO Człowiek i Środowisko (ang. Man and Biosphere, MaB).

Tatrzański Park Narodowy jest częścią tej globalnej sieci.

Uwaga! 

W Gminie Kościelisko start akcji (zbiórka uczestników):

  • w Kościelisku: remiza OSP
  • w Witowie: remiza OSP
  • w Dzianiszu: parking przy budynku wielofunkcyjnym

Do zobaczenia na miejscu zbiórki!