V. etap 77. Tour de Pologne w Zakopanem i Kościelisku - informacje dla mieszkańców i gości


Informujemy, iż już w najbliższą niedzielę, 9 sierpnia, w Zakopanem odbędzie się start finałowego, V. etapu 77. Tour de Pologne.

Niestety, ze względu na Covid-19 bez udziału publiczności.

Finałowy V etap wyścigu kolarze rozpoczną w Zakopanem, by po przejechaniu 188 km zakończyć wyścig w Krakowie.

Peleton przejedzie między innymi przez Kościelisko – ul. Nędzy-Kubińca od strony Zakopanego, potem ul. Salamandry i Gubałówka.

START do V etapu wyścigu zlokalizowany zostanie na ul. Powstańców Śląskich na wysokości Polany Szymoszkowej, w związku z czym w dniu 9.08.2020 ruch na ul. Powstańców Śląskich) w dużym stopniu będzie ograniczony, a w godzinach od 10.00 do godziny około 14:30 ul. Powstańców Śląskich będzie zamknięta.

W Kościelisku utrudnienia w ruchu na ul. Nędzy-Kubińca od skrzyżowania z ul. Salamandra do skrzyżowania z ul. Czajki mogą nastąpić od godz. 12.00, a od godz. 13 do godz. 14.15 odcinek ten będzie zamknięty da ruchu samochodowego.

Start honorowy do V etapu nastąpi o godz.14.10.

Godzina 14:15 – start ostry – 2,0 km od miejsca startu honorowego, Kościelisko, ul. Nędzy Kubińca – skrzyżowanie z ul. Sobiczkowa i Pod Blachówką.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o dostosowanie się do poleceń Policji, Straży Gminnej oraz służb porządkowych.