Święto Lasu 2019 -  IMPREZA ODWOŁANA!!!


W związku z intensywnymi opadami deszczu w ostatnim czasie, teren przeznaczony na organizację Watry Tatrzańskiej na Siwej Polanie jest bardzo podmokły, dlatego Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie zmuszona jest do odwołania imprezy, która miała odbyć się jutro 15 sierpnia 2019r. na Siwej Polanie.
Z powodu odwołania imprezy Wspólnota 8 Wsi bardzo przeprasza!

15.08.2019 | godz.15:00
Dolina Chochołowska - Siwa Polana - Witów

Jak co roku 15 sierpnia odbędzie się Święto Lasu na Siwej Polanie w ramach XVIII Tatrzańskich Wici, którego głównym organizatorem  jest Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 wsi w Witowie.

Oficjalnie hasłem do rozpoczęcie święta jest zapalenie góralskiej watry.

Podczas święta jest dużo atrakcji dla dzieci oraz ciekawe stoiska z wyrobami regionalnymi a także występy  zespołów folklorystycznych.  Dużym zainteresowaniem cieszy się też prowadzony przez pracowników Nadleśnictwa Nowy Targ konkurs drwali: w którym rozgrywane są trzy konkurencje:

- przerzynka kłody piłą ręczną

- przystosowanie pilarki spalinowej do pracy,

- łupanie siekierą klocków drewna,

Ogólnie jest dobra muzyka i świetna zabawa do białego rana.

Zapraszamy!