Drodzy Mieszkańcy,

wobec zaniepokojenia wielu z Was sytuacją w Parafii św. Kazimierza w Kościelisku w imieniu księży przekazujemy Państwu następujący komunikat:

Drodzy Parafianie, W związku z zaistniałą sytuacją, przebywania jakiś czas temu na terenie parafii osoby, która miała kontakt z chorym na koronawirusa, informujemy, że kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostają zamknięte z powodu kwarantanny. W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną.

Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii. Czekamy na instrukcje Sanepidu.

O rozwoju sytuacji będziemy Was informować na bieżąco na stronie internetowej parafii:

https://www.koscielisko.wiara.org.pl/ oraz na parafialnym profilu Facebook https://www.facebook.com/parafiakoscielisko/

Wasi Duszpasterze

Jednocześnie przekazujemy komunikat wystosowany do mieszkańców ze strony Sanepidu Zakopane:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas Mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym.

Kontakt do PSSE w Zakopanem:

Telefon stacjonarny: 18 20 68 697 od 7.30-18.00

Telefon alarmowy: 503 677 313

e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl