Wystawa" Małżeńskie motywacje w pandemii"

 

17.03- 30.06.2021 |dni robocze 9:00- 16:00

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej | Kościelisko, ul. Nędzy-Kubińca 76

 

Od 17 marca 2021 zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej Kościelisko na wystawę  malarstwa i rzeźby Moniki i Marka Wacławskich "Małżeńskie motywacje w pandemii "
Wystawa czynna : od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00- 16:00, a w czwartki do 14:00.

Monika Wacławska

Urodzona w Zakopanem. Ze sztuką miała styczność niemalże od urodzenia, gdyż jej tata Czesław Jałowiecki jest artystą plastykiem. Jako dziecko uczestniczyła we wszystkich konkursach plastycznych w zakopiańskiej "Jutrzence". Ukończyła Szkołę Muzyczną I st, , a następnie PLSP im. Antoniego Kenara.
Malarstwem na szkle zajmuje się od niedawna, do czego zmotywowała ją przyjaciółka, zamawiając pierwszego aniołka. Od tego czasu wciąż doskonali swój warsztat.
Uczestniczyła w pięciu edycjach wystawy "Anioły pod Tatrami".
Bardzo lubi naturę, podróże, spacery z psem, kwiaty i jaskrawe kolory, co odzwierciedla się w jej malarstwie.

Marek Wacławski

Urodził się w Lesku w Bieszczadach.
Swoje dzieciństwo często spędzał w pracowni artysty Zdzisława Pękalskiego w Hoczwi, interesując się szczególnie rzeźbą w drewnie. Następnie ukończył PLSP im . Antoniego Kenara w Zakopanem. Studia wyższe  na  UMCS im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie , Instytut Wychowania Artystycznego w pracowni Prof. Sławomira Mieleszki .
Wieloletni nauczyciel rzeźby w TCKiS "Jutrzenka" w Zakopanem.
Prowadząc Firmę Nagłośnieniową  nie miał czasu na twórczość artystyczną, a jedyną dobrą stroną pandemii jest jego powrót do pasji.
Lubi muzykę, grę na gitarze, nagłaśnianie koncertów i podróże.

 Zapraszamy!