Wycieczka przyrodnicza - Tatrzańskie Regle -PIĄTEK-

Trasa: Gronik - Dolina Małej Łąki - Wielka Polana Małołącka - Przysłop Miętusi – Staników Żleb – Droga pod Reglami – Kiry.

Czas przejścia: 4 godz.

Termin:  każdy piątek od lipca do sierpnia 2016

Cena: 75 pln/osoba

Długość trasy: 6,5 km

 

Piękna reglowa trasa z dala od najbardziej uczęszczanych szlaków. Widoki na Czerwone Wierchy i Giewont. Bogata roślinność lasów i polan.

W cenie: przewodnik, bilet wstępu do TPN, ubezpieczenie.

 

Minimalna ilość uczestników: 10 osób.
Maksymalna  ilość uczestników: 30 osób.

 

Trasa prowadzi Doliną Małej Łąki – od jej wylotu na Groniku do Wielkiej Polany Małołąckiej. Pierwszy odcinek trasy prowadzi przez teren leśny, wzdłuż Małołąckiego Potoku. Na tym odcinku spotykamy roślinność nadpotokową i źródliskową. Po pewnym czasie potok znika a szlak pnie się stromiej wśród głazów pozostawionych tu przez lodowiec. Na Wielkiej Polanie otwiera się przed nami widok na górną część doliny, która wcina się pomiędzy turnie Giewontu i Czerwonych Wierchów. Polana, będąca pozostałością po dawnym jeziorze, jest porośnięta roślinnością łąkową. W tym miejscu skręcamy na zachód i Ścieżką nad Reglami dochodzimy do Przysłopu Miętusiego oddzielającego Dolinę Małej Łąki od Doliny Kościeliskiej. Z polany rozciąga się widok na Giewont, Czerwone Wierchy, Kominiarski Wierch. W otoczeniu polany znajduje się wiatrołom, pozostałości po obrywie skalnym i ślady niedźwiedzi. Z Przysłopu podchodzimy pod wierzchołek Hrubego Regla i przechodzimy do Stanikowego Żlebu, którym schodzimy na Nędzówkę. Dalej Drogą pod Reglami docieramy do Kir.

 

W czasie wycieczki dowiesz się:

  • jak powstały Tatry,
  • co zostawiły po sobie lodowce w dolinach,
  • gdzie  wypływa woda z jaskiń,
  • jak powstaje wiatr halny,
  • jakie drzewa rosną w tatrzańskich lasach,
  • co żyje w martwych drzewach.


Będziemy szukać rzadkich roślin, uczyć się rozpoznawać drzewa i podglądać ptaki.

Wycieczkę prowadzi Jan Krzeptowski-Sabała – przewodnik tatrzański, przyrodnik, pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego

 

Zbiórka o godz. 9.00 na Groniku, przy punkcie wejściowym TPN do Doliny Małej Łąki. Zakończenie wycieczki w Kirach, przy wejściu do Doliny Kościeliskiej.
Dzieci od lat 10. Osoby niepełnoletnie tylko z opiekunami.
Wymagane wyposażenie: obuwie turystyczne, peleryna lub kurtka przeciwdeszczowa, prowiant i picie, czapka z daszkiem, kem z filtrem UV.

 

Informacje dodatkowe:
- w przypadku złych warunków atmosferycznych (np. nagła burza) organizator zastrzega sobie prawo do zmiany lub modyfikacji trasy lub odwołania wyjścia,
- warunkiem odbycia się wycieczki jest uczestnictwo min. 10 osób.

Kontakt: + 48 605 602 366, +48 535 184 435, + 48 660 554 107