Budapeszt Węgry

Budapeszt LISTOPAD

Łączy w sobie niezwykłe piękno nowoczesnej zachodniej metropolii z duchem historii dawnego imperium Habsburgów. Zachwyca malowniczym położeniem i bogactwem swych zabytków takich jak: Kościół Macieja, Zamek Królewski czy Most Łańcuchów.


Program wycieczki:

Budapeszt(UNESCO)–zwiedzanie ok. 4,5h: Plac Bohaterów, Park Miejski, najpiękniejsze kąpielisko Széchenyi, Zamek Vajdahunyad, przejazd najstarszym metrem na kontynencie europejskim(5 stacji), Opera i reprezentacyjna Aleja Andrassyego, Bazylika św. Stefana (wewnątrz), Wzgórze Zamkowe, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Wzgórze Gellerta–panorama miasta, Hala Targowa i rejon Váci utca–najpopularniejsza ulica –czas wolny ok. 1,5h. Godzinny rejs po Dunaju –druga najdłuższa rzeka Europy –podziwianie monumentalnych mostów w tym m.in. Mostu Łańcuchowego, Małgorzaty, Wolności i Elżbiety i reprezentacyjnego gmachu Parlamentu –symbol stolicy.

Wyjazd o godz 04:15, powrót ok 24:00

Wyjazd z Zakopanego - parking autokarowy Łukaszówki Al.3 Maja


Opis atrakcji:

 Aleja Andassyego

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od przejazdu Aleją Andassyego - reprezentacyjną aleją, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2002 roku.

Wzgórze Gellerta

Nastepnie z przewodnikiem udamy się na Górę Gellerta, z której można podziwiać przepiękną panoramę Budapesztu. Na wzgórzu znajduje się wzniesiona w 1850 roku cytadela, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO wraz ze Wzgórzem Zamkowym oraz promenadami naddunajskimi. Na szczycie wzgórza znajduje się także, Pomnik Wolności, który przedstawia 14-metrową kobietę z brązu trzymającą palmowy liść, ustawioną na 26-metrowym postumencie. Góra Gellerta ma specyficzny mikroklimat, dlatego rośliny porastające różnią się znacznie od siebie. W części południowej można spotkać drzewa figowe a na zboczach północnej strony roślinność o charakterze subalpejskim.

Kościół Macieja, Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski

Kościół Macieja jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych kościołów węgierskich. Usytuowany jest praktycznie w samym centrum Wzgórza Zamkowego, przy placu Świętej Trójcy, a jego strzelista, neogotycka wieża czyni go jednym z najlepiej rozpoznawalnych zabytków Budapesztu. Wzgórze Zamkowe jest reprezentacyjnym miejscem w stolicy, znajduje się tam najstarsza część miasta oraz Zamek Królewski.

Most Łańcuchowy, Bazylika św. Stefana

Spacerując przez Most Łańcuchowy poznacie Państwo historię oraz legendy związane z mostem, który kiedyś stanowił pierwsze stałe połączenie leżących po przeciwnych stronach Dunaju - Budy i Pesztu. Niedaleko Mostu Łańcuchowego położona jest bazylika św. Stefana, która poświęcona została pierwszemu węgierskiemu królowi Stefanowi I. Ponadto zobaczymy także Plac Wolności, Parlament, pomnik Imre Nagya, przystań obok Mostu Małgorzaty.

Rejs statkiem po Dunaju

Podczas pobytu w Budapeszcie istnieje możliwość skorzystania z godzinnego rejsu, podczas którego podziwiać można piękno budapesztańskich mostów, Parlamentu, Wzgórza Zamkowego oraz Wyspę Małgorzaty.


Kiedy ruszamy?

  • 10.11.2019

Cena:

  • 220/200/180 zł

Cena zawiera:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę pilota
  • przewodnika po Budapeszcie - 5 godzin
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • poczęstunek w autokarze: sandwicz Subway + wodaDodatkowo płatne:

  • Rejs statkiem po Dunaju: 10 EUR lub 45 zł – normalny, 8 EUR lub 35 zł – dzieci do 15 lat,
  • Bazylika Budapeszt: 1 EUR/os. lub 5 zł/os.

Organizator nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.

 

UWAGA: W przypadku wycieczek zagranicznych przypominamy o obowiązku posiadania dokumentu stwierdzającego tożsamość podróżującego - paszportu lub dowodu osobistego. Obowiązek ten dotyczy również dzieci. Legitymacja szkolna NIE JEST dokumentem stwierdzającym tożsamość za granicą. Prosimy także pamiętać o odpowiednim, wygodnym obuwiu oraz ciepłej odzieży.