Koncert Agnieszki Przekupień "Mój Sen" przy fortepianie Ignacy Jan Wiśniewski

04.02.2018 | godzina 19:00
Dom Ludowy w Kościelisku
Bilety w cenie: 30 zł, 20 zł (ulgowe)
Rezerwacja i przedsprzedaż biletów: GOKR Kościelisko ul. Nędzy-Kubińca 76, tel. 18 20 70 05

W programie koncertu pojawią się m.in. takie utwory jak:
"Ja proszę o ciszę" sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
"Znów wędrujemy" - sł. K.K. Baczyński, muz. G. Turnau
"Wyśniłam sen" - przekład D. Wyszogrodzki, muz. Claude-Michel Schonberg
"I can't make you love" - Mike Reid, Allen Shambling
"Kochany mój" - przekład Maciej Pinkwart, muz. G. Gershwin
"Piosenka księżycowa" - R. Janson, M. Kościkiewicz
"Miłość i więcej nic" - przekład: Dariusz Wasilewski, muz. J. Brel
"That’s life" - Frank Sinatra
"Evergreen" - muz i sł. Barbra Streisand i Paul Williams
i wiele innych ...


Agnieszka Przekupień, urodzona w 1990 roku w Zakopanem, wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. zw. Ryszarda Minkiewicza - dyplom z wyróżnieniem oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2003 roku ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu w Zakopanem.
Laureatka wielu cenionych festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej „REFLEKTOR” 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50. „Studenckiego Festiwalu Piosenki” w Krakowie, półfinalistka „Przeglądu Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu. Doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: główna rola w musicalu „Dźwięki muzyki” w Gliwickim Teatrze Muzycznym, rola Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Sereny w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie, rola Roksany w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Lary Guichard w musicalu „Doktor Żywago” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, rola Fantyny w musicalu „Les Miserables” w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Od 2015 roku współpracuje z Piotrem Rubikiem w roli solistki. Nagrała z nim dwie płyty: „Pieśni Szczęścia” i oratorium „Z powodu Mojego Imienia” oraz wzięła udział w trzech trasach koncertowych po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Aktywnie koncertuje po całej Polsce wraz z kompozytorem, pianistą Ignacym Janem Wiśniewskim, a także pod patronatem Teatru Piosenki Polskiego Radia oraz agencji Broadway w Polsce. W październiku rozpoczęła współpracę z Teatrem Pieśń Kozła we Wrocławiu, gdzie występuje w spektaklu „Return to the voice”. 21 kwietnia 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbędzie się premiera musicalu „Gorączka sobotniej nocy”, w którym Agnieszka wcieli się z postać głównej bohaterki - Stephanie.

Agnieszka jest także założycielką fundacji MUSICAMP, której głównych celem jest promocja musicalu w Polsce m.in. poprzez organizację warsztatów musicalowych oraz koncertów i spektakli.