Otwarcie sezonu zimowego

6 puchar Kościeliska w Biegach Narciarskich – edycja niepodległościowa
Zawody zaliczane do Pucharu Polski Amatorów PZN w Biegach Narciarskich z udziałem zawodników służb mundurowych
Sasha Boole - koncert w Domu Ludowym
Kiermasz bożonarodzeniowy w GOKR Kościelisko

Kościelisko jest miejscem, w którym nie można się nudzić! Każda pora roku, każdy czas jest idealny, aby wybrać Kościelisko, odpocząć i cieszyć bliskością Tatr. Zimą widoki bywają szczególnie wspaniałe, a klimat miejsca wyjątkowo sprzyja aktywnym formą spędzania wolnego czasu. Postanowiliśmy symbolicznie przywitać nadchodzącą Królową Śniegu i zorganizować z tej okazji weekend pełen atrakcji. Między 15 a 16 grudnia zapraszamy wszystkich do udziału w serii imprez, dzięki którym poznacie Państwo wspaniałe zimowe oblicze Kościeliska.

Tych, których pasjonuje narciarstwo biegowe zapraszamy na VI Puchar Kościelska - imprezę kultową. Zawody zaliczane są do Pucharu Amatorów PZN w Biegach Narciarskich. Dla wszystkich zawodników, oprócz doskonałej zabawy, perfekcyjnej trasy, przewidziane są atrakcyjne nagrody i liczne niespodzianki.

Kościelisko to kolebka narciarstwa biegowego i biathlonu, stąd pochodzi blisko 40 olimpijczyków. Dlatego też trasy biegowe, jedne z najpiękniejszych pod względem widokowym w Polsce, są czymś naturalnym i oczywistym. Dostępne od 2013 dla wszystkich zainteresowanych stanowią prawdziwą atrakcję, zarówno dla amatorów jak i zawodowców, na stałe wpisały się w zimowy pejzaż Kościeliska.

W sobotę oprócz udziału w zawodach towarzyszących będzie mogli Państwo odwiedzić również kiermasz bożonarodzeniowy w GOKR Kościelisko. Gorąco zapraszamy!

Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy dla Państwa, w magicznej przestrzeni Domu Ludowego, koncert pochodzącego z Ukrainy artysty. Dwa lata temu zagrał trasę po całej Europie (od Mołdawii po Islandię), wiosną 2017 roku dał 24 koncerty w 24 godziny w 24 miejscach (akcja miała miejsce w Łodzi, koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych). Występował jako support grupy Me & That Man (Nergal + John Porter). Wiosną 2018 roku został członkiem właśnie zespołu Me & That Man i jest obecnie drugim obok Nergala wokalistą kapeli. Dzielił też scenę z wieloma innymi artystami jak choćby King Dude, CeZik, Krzysztof Zalewski czy Lao Che. W sierpniu 2017 roku był gościem Music Trail Festival 2017 – na szklaku i było to spotkanie rewelacyjne! Sasha Boole nie zatrzymuje się choćby na chwilę i tworzy swoją własną legendę. I tak jest od trzech lat, kiedy po raz pierwszy przyjechał do Polski…

To jeden z najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky, ciekawymi, budzącymi emocje opowieściami oraz ciągłą podróżą. Jeśli lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga, prawdopodobnie polubisz też Sashę. W ciągu trzech ostatnich lat ten trubadur zagrał w Polsce ponad 200 razy! Latem 2017 roku wydany został trzeci album artysty „Golden Tooth”. Artysta dostał też pierwsze zaproszenia na festiwale oraz występy w innych krajach. Grał w Czechach, Holandii, Hiszpanii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie.

Otwarcie sezonu zimowego - wydarzenia:

15.12.
godz. 11:00 - Otwarte Zawody w Narciarstwie Biegowym – Chochołowskie Termy
godz. 19:00 - Koncert – Sasha Boole – Dom Ludowy w Kościelisku
godz. 12:00 - 16:00 Kiermasz świąteczny – GOKR w Kościelisku

16.12.18.
godz. 11:00 - Puchar Kościeliska – trasy biegowe na Chotarzu

Celem zawodów tej edycji jest m.in. uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Zapisy, regulamin i szczegóły dostępne na stronie:
turystykakoscielisko.pl

Biuro zawodów przy ul. Nędzy-Kubińca 229 (Dom Ludowy) - przyjmowanie zgłoszeń, opłat i wydawanie numerów startowych.
sobota | 15.12. | godz. 17.00 - 19.00
niedziela | 16.12. | godz. 9.00 - 10.30

godz. 11.00 | Bieg główny - 5 km kobiety i kategoria dzieci, 10 km mężczyźni
godz. 14.00 | Podanie oficjalnych wyników i dekoracja zawodników -Dom Ludowy w Kościelisku

Bieg zostanie przeprowadzony stylem klasycznym , ze startu wspólnego.
Zawodnicy startują w 7 kategoriach wiekowych, w tym kategoria dzieci od 10 lat do 17 lat.

Dodatkowa kategoria, to kategoria Służb Mundurowych. W tej kategorii klasyfikowani będą przedstawiciele służb mundurowych takich jak: Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna, Służba Leśna, Straż Miejska, Służba Ochrony Państwa oraz inne.