Polaniarskie Kolędowanie to cykl imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko i Związek Podhalan w Kościelisku, w ramach którego co roku spotykamy się w Domu Ludowym w Kościelisku w okresie międzyświątecznym, by wspólnie z Góralskim Zespołem "Polaniorze" śpiewać najpiękniejsze polskie i góralskie kolędy i pastorałki.

Góralski Zespół Polaniorze to obchodząca w tym roku jubileusz 40-lecia istnienia, grupa działająca przy Związku Podhalan w Kościelisku, kultywująca najważniejsze tradycje Skalnego Podhala. Członkowie zespołu obdarzeni pięknymi głosami uzupełnionymi niepowtarzalną muzyką góralską swoim wykonaniem wprowadzą nas w nastrój tradycji wspólnego kolędowania.

W tym roku oprócz zespołu "Polaniorze" gościnnie wystąpi grupa, która w ostatnim czasie spotkała się, by wspolnie, w projekcie pod nazwą "Kolędnicy zazierajom", zagrać i zaśpiewać pastorałki nie tylko podhalańskie, ale też między innymi spiskie i orawskie, czy te spod Babiej Góry. Pastorałki stare i często zapomniane, ale także nowe, skomponowane przez najwybitniejszych przedstawicieli muzyki i słowa polskiego. 
W skład tej grupy wchodzą: 
znany muzyk , architekt i regionalista: Jan Karpiel-Bułecka, który ciekawie opowie o zwyczajach kolędowania, zaśpiewa i zagra na – skrzypcach, kozie, piszczałkach i fujarze.
oraz grupa przyjaciół w składzie:
Bartłomiej Łowisz – II skrzypce, złóbcoki, piszczałka, trombita, śpiew
Karolina Kowalczyk – śpiew 
Marcin Kowalczyk – II skrzypce, I skrzypce, sekund, śpiew
Barbara Stoch – śpiew 
Andrzej Ziach – skrzypce, altówka, śpiew
Bartosz Łukaszczyk-Zbójnik – basy podhalańskie, kontrabas, śpiew.

Bilety w cenie 20zł normalny, 10zł ulgowy
do nabycia w GOKR Kościelisko - ul. Nędzy-Kubińca 76 
w godz.: 9:00 - 16:00 w dni robocze 
oraz bezpośrednio przed koncertem w Domu Ludowym
Informacje i rezerwacja biletów pod nr. 182070051