Położenie Gminy Kościelisko

Gmina Kościelisko to jeden z najwyżej położonych i najpiękniejszych obszarów w Polsce. Jest ona położona na południu Polski, w województwie małopolskim, przy granicy ze Słowacją. W granicach Gminy Kościelisko znajduje się fragment Tatr Zachodnich oraz trzy podhalańskie wsie. Tatrzańska cześć gminy to kilka dolin (Chochołowska, Lejowa, Kościeliska i Małej Łąki) i kilkadziesiąt szczytów.

 

Gmina Kościelisko to jeden z najpiękniejszych podgórskich obszarów w Polsce i niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr, u podnóża Tatr Zachodnich, na południu Polski, w województwie małopolskim. Większą część jej obszaru stanowi Tatrzański Park Narodowy. W skład Gminy wchodzą trzy podhalańskie miejscowości: Kościelisko,Witów i Dzianisz, które zamieszkuje ponad 8 tys. osób.

Każda z tych wsi przyciąga turystów swoimi atutami:

Kościelisko niesamowitym widokiem na Tatry i bardzo bogatą ofertą turystyczną,

Dzianisz malowniczym położeniem i turystyczno-rolniczym charakterem,

Witów stokami narciarskimi i dziełami sztuki ciesielskiej. Gmina graniczy z miastem Zakopane i ze Słowacją.

 

Kraków położony jest w odległości ok. 120 km, a do położonego u stóp Pasma Gorców Nowego Targu jest ok. 30 km. Sąsiednie krainy geograficzne to oparta o zbocza Babiej Góry Orawa i Spisz z przełomami Dunajca w Pieninach.