W kadrze: Czytanie Pomorza


11.12.2020 - 28.02.2021 | czynne w godzinach 9:00- 15:00
Centrum Tradycji i Turystyki | ul. Nędzy- Kubińca 136, Kościelisko

 

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku od 2014 roku organizuje cykl wydarzeń literackich o nazwie „Czytanie Pomorza”. W bogatej historii przedsięwzięcia na czoło popularności wysunęły się szybko literackie wizje lokalne – wycieczki z pomorskimi ludźmi pióra, którzy wytyczyli autorskie szlaki odzwierciedlające fascynację historią i piśmiennictwem ziemi, z której się wywodzą. Każda podróż zawierała propozycje miejsc, które warto poznać oraz tekstów godnych zapamiętania. Za wycieczkami poszło wydawanie drukiem przewodników, które pozwoliły poznać wydarzenie kolejnym odbiorcom.

W literackich podróżach towarzyszyli nam zawsze znakomici fotograficy, dokumentujący wspólne przygody. Czujnym okiem wychwytywali energię wydarzenia. Zapisywali także widoki, które pomijaliśmy „na żywo”. Ich spojrzenie na nasz region mogą obejrzeć Państwo na wystawie.

Prezentowany wybór kilkudziesięciu fotografii to tylko kropla w morzu wspomnień. Ma ona zachęcić do dalszej eksploracji: każda fotografia odsyła do jednego z przewodników, do których możecie Państwo zajrzeć na wystawie a następnie zakupić w naszej księgarni internetowej.

Przy wyjściu z Centrum Tradycji i Turystyki mogą Państwo zaopatrzyć się w bezpłatny egzemplarz mapy, która zawiera propozycje literackich podróży przez Pomorze.

Niech podróż trwa, spotkajmy się na szlaku!

Autorzy fotografii prezentowanych na wystawie:
Anna Maria Biniecka
Renata Dąbrowska
Łukasz Głowala
Maciej Moskwa
Krzysztof Mystkowski

 

Serdecznie zapraszamy!