"Pamięci Króla Kurierów Tatrzańskich" Odsłonięcie tablicy poświęconej Józefowi Krzeptowskiemu "Ujkowi" w 50 rocznicę śmierci  - ZMIANA TERMINU!!!

 

 

Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od organizatorów,  jesteśmy zmuszeni przesunąć uroczystość upamiętniającą postać "Króla Kurierów Tatrzańskich" w 50. rocznicę Jego śmierci, na 9 grudnia 2021.

 

 

09.12.2021|godz. 14:00|Scena Plenerowa w Kościelisku|

 

 

Gmina Kościelisko postanowiła w sposób szczególny upamiętnić postać Józefa Krzeptowskiego UJKA - kuriera tatrzańskiego, przewodnika i ratownika górskiego TOPR.
W czwartek 9 grudnia serdecznie zapraszamy na uroczystość upamiętniającą postać " Króla Kurierów Tatrzańskich" w 50. rocznicę Jego śmierci.
W czasie uroczystości , na placu przy scenie plenerowej w Kościelisku, będzie miało miejsce odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej autorstwa Ewy Ross-Baczyńskiej i Tomasz Rossa.

Następnie Józefa Krzeptowskiego UJKA będzie wspominał Józef Pitoń, usłyszymy także opowieść Wojciecha Szatkowskiego z Muzeum Tatrzańskiego o Kurierach Tatrzańskich placówki ZWZ-AK Zagroda ze szczególnym uwzględnieniem właśnie postaci UJKA.

Do zobaczenia w Domu Ludowym w Kościelisku.
Wstęp wolny.

 

Zapraszamy