Biathlonowy Nordic Walking

VIII MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONOWYM NORDIC WALKING

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko serdecznie zaprasza do udziału w VIII Otwartych Mistrzostwach Polski w Biathlonowym Nordic Walking.

17 lipca 2022 Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Start: 12:00

Impreza dofinansowana z funduszy Gminy Kościelisko

Wspaniała zabawa, atrakcyjne nagrody, odrobina zdrowej rywalizacji i niezapomniane emocje!

Zapraszamy do Kościeliska na VIII Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking - jedyne takie wydarzenie w Polsce.

Uczestnicy zawodów zmagają się w 6 kategoriach wiekowych.

Do pokonania mają trzy odcinki po 1,5 km (najmłodsza grupa 3 x 1 km). Po pierwszym i drugim okrążeniu zawodnicy podążają na strzelnicę i oddają po 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50 m do tarczy o średnicy 11 cm. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik dodatkowo musi pokonać rundę karną 100 m.

W zawodach mogą wziąć udział zarówno amatorzy nordic walking jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tą dyscypliną.

W dniu imprezy będzie można wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, przeszkoleniu strzeleckim i odbyć serię próbną na strzelnicy.

Szczegóły na stronie www.turystykakoscielisko.pl oraz https://www.facebook.com/Koscieliskodlabiegaczy/