Dbamy - Sprzątamy! Posprzątaj z nami Gminę Kościelisko!

Za nami finał akcji Dbamy - Sprzątamy! Posprzątaj z nami Gminę Kościelisko!

Dziękujemy Państwu za pozytywny odzew i włączenie się w porządkowowanie terenów zielonych i lasów naszej gminy. Dziękujemy, że byliście Państwo z nami podczas finału akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych, gminnych wydarzeniach!

Szczególne podziękowania należą się:

• współorganizatorom tegorocznego wydarzenia:

• firmom i instytucjom, które wsparły nas podczas sprzatania:

• firmom realizującym programy z Czystego Powietrza:

• fundatorom nagród:

• za wsparcie promocyjne:
Sebastian Karpiel-Bułecka Zakopower - Official

• za wsparcie medialne:

Zdjęcia:
Edu Tatry - Władek Bętkowski
Tatrzański Park Narodowy - Bartłomiej Zubek, Iga Kaczmarczyk
Wody Polskie
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kościelisku
Kronos Media - Piotr Korczak
Agnieszka Kadłub
Agnieszka Michalik
Anita Nowak
Karolina Kluś
Małgorzata Skuza-Zawadzka
Marta Duda
Nadia Gubanova

Podsumowując akcję, jeszcze raz dziękujemy za pozytywny odzew, z jakim się spotkaliśmy.

W sprzątaniu i porządkowaniu terenów zielonych, lasów i poboczy wzięło udział kilkaset osób, w tym między innymi:

• ok. 330 uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej w Kościelisku (w tym ok. 180 osób z klas II - IV zasadziło 115 krzewów i roślin zielonych na dwóch przyszkolnych rabatkach) a 150 uczniów ruszyło zbierać śmieci na terenie Kościeliska
  • ze szkoły podstawowej w Witowie w sprzątanie zaangażowało się 150 osób
  • ze szkoły podstawowej w Dzianiszu sprzatało 140 osób
  • ok. 100 osób - pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowowego, Wód Polskich, Urzędu Gminy Kościelisko, radnych Młodzieżowej Rady Gminy Kościelisko, przedstawicieli firm Edu Tatry, Fabryki Talentów w Kościelisku, dzieci i dorosłych mieszkańców naszej gminy

Zebraliśmy łącznie ok. 200 worków śmieci mieszanych plus opony i odpady wielkogabarytowe.

W finale akcji, przy scenie plenerowej w Kościelisku na Chotarzu wzięło udział ok 250 osób. Podczas finału rozdaliśmy 100 cebulek mieczyków i begonii, 120 sadzonek kwiatów i skalniaków oraz 120 sadzonek buka.

Do zobaczenia za rok!