TAKI DUET! - nowa wystawa w GOKR Kościelisko

Już od dzisiaj - 27 czerwca 2023 r. Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę pod tytułem „Taki duet!", którą będzie można obejrzeć do dnia 13 sierpnia 2023 roku włącznie, od poniedziałku do soboty w godz. 9:00 - 16:00. Na wystawie prezentowane są prace utalentowanych artystów - Marii Cukier (rzeźba) i Stanisława Stocha (malarstwo).

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 6 lipca 2023 roku o godz. 18:00 w sali wystawienniczej GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 136.

Zapraszamy na spotkanie z twórcami!

Maria Cukier - mieszka i pracuje w Zakopanem. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie dyplom na Wydziale Rzeźby obroniła w pracowni prof. Adama Myjaka. Swoje prace prezentowała wielokrotnie na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Brała udział w kilkudziesięciu międzynarodowych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich w całej Europie, a jej prace można oglądać tam w miejcach publicznych. Od kilku lat prowadzi pracownię stolarską dla osób z niepelnosprawnoscią intelektualną przy PSONI w Zakopanem.

Stanisław Stoch - mieszkaniec Suchego. Członek zakopiańskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem w 1982 roku. Dyplom wyższej uczelni w zakresie malarstwa, uzyskał na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach- filia Wydziału Artystycznego przy Instytucie Sztuki w Cieszynie w pracowni Jerzego Wrońskiego. Prowadzi zajęcia z młodzieżą z plastyki i witrażu. W ramach zajęć młodzież pod okiem nauczyciela, doskonali swoje umiejętności z zakresu łączenia szkła metodą fusingu uzyskując ciekawe wytwory plastyczne. Prywatnie uprawia przede wszystkim malarstwo sztalugowe i rysunek. Wykonywał również prace plenerowe z zakresu scenografii Poroniańskiego Lata. Od kilku lat jest autorem rycin zdobiących plakaty i dyplomy kolejnych Przednówków w Polanach. Swoje prace wystawia na zbiorowych wystawach sztuki w kraju i poza jej granicami. Od 1985 roku miał około 50 wystaw zbiorowych i indywidualnych. Przed paroma laty, również my gościliśmy indywidualną wystawę malarstwa Stanisława Stocha. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.