Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

50. rocznica zawarcia związku małżeńskiego, czyli Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Jest to wyjątkowa okazja do spojrzenia na minione lata oraz dokonania podsumowań i refleksji nad zmieniającym się na przestrzeni lat uczuciem dwojga ludzi.

To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkania, które odbyło się w czwartek, 8 grudnia 2022 roku, w Domu Ludowym w Kościelisku.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – p. Joanna Łapka. Natomiast Wójt Gminy Kościelisko – p. Roman Krupa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Kościelisko – p. Arturem Bukowskim wręczyli pamiątkowe medale, gratulacje i upominki Parom, które świętują swoje Złote Gody. Oprawę artystyczną zapewniły utalentowane dzieci ze Szkolnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Stanisława Nędzy-Kubińca „Polany”.

Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uhonorowano niżej wymienionych Małżonków:

• Ewę i Stefana Bobków
• Jolantę i Andrzeja Szczepaniaków
• Annę i Ryszarda Wojewodów
• Józefę Zatońską-Gąsienicę i Jana Gąsienicę

Szanownym Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy wielu kolejnych lat przeżytych razem w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku, w otoczeniu rodziny i przyjaciół.