11.01.2024 r. - Wernisaż wystawy Barbary Hadowskiej pt. „Tatry nieoczywiste"

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Barbary Hadowskiej pt. „Tatry nieoczywiste", który odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godzinie 18:00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ul. Nędzy-Kubińca 136.

Wystawa „Tatry Nieoczywiste" to druga indywidualna prezentacja prac Barbary Hadowskiej, jednak pierwsza w pełni poświęcona urokowi krajobrazów. Ekspozycja złożona z 37 zdjęć stanowi przegląd kilku lat podróży po malowniczych tatrzańskich szlakach, uwieczniając różne oblicza gór w różnych porach roku.

Barbara Hadowska - pochodzi z Kościeliska i mieszka w Kościelisku. Zawodowo związana jest z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zakopanem, gdzie prowadzi Punkt Konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy oraz osób w kryzysie. Przygodę z fotografią rozpoczęła podczas wyjazdu do Bułgarii w 2015 roku. Podjęta w tamtym czasie współpraca z Gminą Kościelisko oraz prowadzenie Instagramowego konta „Pokochaj Kościelisko" stała się dla Niej impulsem do górskich wędrówek i rozwijania pasji fotograficznej. Od 2017 roku Barbara uczy się fotografii krajobrazowej, zdobywając doświadczenie w uwiecznianiu piękna Tatr.

Jej prace są regularnie prezentowane na różnych platformach i w mediach społecznościowych, w tym na stronie podhale24, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Kronos Media czy profilu Stowarzyszenia „Blisko Tatr". Aktywnie uczestniczy w kursach fotograficznych. Bierze udział w różnych wydarzeniach lokalnych oraz prowadzi warsztaty m.in. dla harcerzy. W 2023 roku Barbara Hadowska i Piotr Korczak z Kronos Media prowadzili w GOKR Kościelisko warsztaty dla młodzieży, pokazujące podstawy fotografii smartphonem.

Twórczość Barbary obejmuje nie tylko fotografie krajobrazowe, lecz także produktowe, portretowe oraz dokumentację wydarzeń kulturalnych wraz z towarzyszącymi im atrakcjami. Jednym z ważniejszych wydarzeń w fotograficznym świecie Artystki jest organizowany corocznie w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. To właśnie na tym wydarzeniu Barbara wygrała konkurs fotograficzny oraz dwukrotnie uzyskała wyróżnienie.
Przygoda Barbary z fotografią to nie tylko eksploracja Tatr, lecz także bogactwo możliwości rozwinięcia pasji w malowniczym regionie Gminy Kościelisko i Podhala.

Wystawę fotoghrafii można oglądać w sali wystawowej GOKR Kościelisko od 10 stycznia do końca lutego br. w godzinach pracy ośrodka.