04.02.2024 r. - Rajd Rodzinny w Witowie

Ze względu na fatalne prognozy pogody na weekend, z przykrością informujemy o odwołaniu niedzielnego Rajdu. Jak tylko zostanie ustalony nowy termin, będziemy informować.

W tym roku już po raz trzynasty Związek Podhalan w Witowie zaprasza do udziału w Rajdzie Rodzinnym. To znakomita okazja, by zacieśniać więzy rodzinne i wielopokoleniowo spędzać aktywnie czas.

Rajd Rodzinny to impreza rekreacyjna w narciarstwie biegowym lub pieszo. Wszystkich chętnych zapraszamy do Witowa w niedzielę, 4 lutego br. Zapisy bezpośrednio przed Rajdem w dolnej części Drogi Wierchowej od godz. 12.00 do godz. 13.00, start o godz. 13.00. Opłata startowa wynosi 20 zł od osoby dorosłej, dzieci - bezpłatnie.

W zawodach uczestniczyć mogą amatorzy, zarówno dorośli, jak i dzieci z rodzicami. Zawodnik może przebyć trasę na nartach biegowych w stylu klasycznym lub dowolnym, albo przejść na piechotę Drogę Wierchową - od dołu do wierchu. Każda rodzina w składzie przynajmniej 2-osobowym otrzyma pamiątkowy dyplom, a najliczniejsza rodzina także pamiątkowy puchar.

Dobra zabawa gwarantowana!

Regulamin XIII Rajdu Rodzinnego

Program:
niedziela 4 luty 2024 r.:
12:30 do 13:00 zapisy i pobieranie opłaty startowej (Droga Wierchowa we Witowie początek na dole)
13:00 rozpoczęcie rajdu i wyruszenie na trasę kolejnych rodzin wg listy zgłoszeń
14:30 rozdanie dyplomów i poczęstunek przy ognisku we wierchu.

Regulamin rajdu:
§ 1
Rajd Rodzinny to impreza rekreacyjna w narciarstwie biegowym lub pieszo.
Organizatorami zawodów są: Oddział Związku Podhalan w Witowie i Gmina Kościelisko.

§ 2
Cel imprezy:
Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku na nartach w gronie rodzinnym, promocja Witowa w sezonie zimowym, integracja środowiska narciarskiego i społeczności gminnej.

§ 3
Termin i miejsce zawodów:
4 luty 2024 r. niedziela – Droga Wierchowa we Witowie
Zapisy przed rajdem od 12.00 do godz. 13.00 w niedzielę 4 lutego 2024 r. (dolna część Drogi Wierchowej).
IMPREZA składają się z przejazdu na nartach biegowych w stylu klasycznym, dowolnym lub spacer pieszo Drogą Wierchową od dołu do wierchu.

§ 4
Warunki uczestnictwa:
W zawodach uczestniczyć mogą osoby – amatorzy, zarówno dorośli, jak i dzieci z rodzicami.

§ 5
Nagrody
Każda rodzina w składzie przynajmniej 2-osobowym otrzyma pamiątkowy dyplom, a najliczniejsza rodzina także pamiątkowy puchar. Dyplomy otrzymają również najmłodszy i najstarszy uczestnik rajdu.

§ 6
Koszty udziału i ubezpieczenie
1. Opłata startowa wynosi 20 zł od osoby dorosłej, a dzieci nie wnoszą opłaty.
2. Uczestnicy zawodów otrzymają gorącą herbatę, kiełbasę i mały poczęstunek.
3. Każdy uczestnik zawodów startuje na własny koszt i na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wypadki wynikłe z winy uczestników zawodów.
4. Każdy uczestnik oświadcza i zobowiązuje się, że startuje na własną odpowiedzialność i posiada odpowiednie zaświadczenie lekarskie zezwalające na start w rajdzie.
5. Przyjmujemy, że zawodnicy nieletni posiadają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w zawodach. Organizatorzy zalecają ubezpieczenie się od NW.
6. Organizator nie ubezpiecza zawodników od NW !!!

§ 7
Interpretacja regulaminu
Prawo interpretacji niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom zawodów. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych rajd może być odwołany lub przeniesiony na inny termin.

W ramach programu zawodów organizatorzy przewidują w czasie rozpoczęcia i po zawodach występ muzyki góralskiej

Zapraszamy do udziału !!!

Regulamin do pobrania w pliku Word TUTAJ